Showing: 1 - 9 of 23 RESULTS
Liutgardo šlaitas
Lankytinos vietos

Liutgardo šlaitas

Liudgardo šlaitas – viena įdomiausių ir įspūdingiausių parko vietų. Tai priešais Vanikų salą esantis status, brandžiu pušynu apaugęs šlaitas šiaurinėje Asvejos ežero pakrantėje,

Lankytinos vietos

Gaidzių kopa (Klonių kalnas)

Gaidzių kopa (Klonių kalnas) tai vėjo supustytas smėlio gubrys – kopa. Dzūkijos šiluose žemyninės kopos tęsiasi dešimtis kilometrų, bet visos jos nejudrios, o čia smėlis dar gyvas, kur aiškiai dar matosi, kad kopa slenka į daržus.

Šios kopos tokios pačios kaip pajūryje. Tetrūksta tik jūros ošimo. Tad tiek mažieji, tiek ir suaugę tikrai pasijus kaip prie jūros basomis eidami per smėlį.

Prie šios kopos galima patogiai privažiuoti automobiliu. ir pasistačius pasivaikščioti, nes aplink yra ir daugiau ką pamatyti. Vienas iš netoliese esančių objektų – „Meškos šikna”

Paežerių dvaras
Lankytinos vietos

Paežerių dvaras Vilkaviškio rajone

Paežerių dvaras – klasicistinis dvaras, esantis Paežeriuose (Šeimenos seniūnija), Vilkaviškio rajone, ant Paežerių ežero pietinio kranto. Dabartinį architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, oficina, belvederio bokštas ir parkas.

Labūnavos dvaro bokštas Kėdainių r.
Lankytinos vietos

Labūnavos dvaro bokštas

Labūnavos dvaras – dvaras, buvęs Labūnavoje, dab. Pelėdnagių seniūnijoje, Kėdainių rajone. Iš buvusios dvaro sodybos išlikę du mūriniai, stilistinės architektūros bokštai.

Konglomerato uola
Lankytinos vietos

Šeiminyškių atodanga su konglomerato uola

Koordinatės: 55.6530034,25.5934032 Jei norite pajusti uolų didybę, jums nereikia važiuoti svetur, jų galima pamatyti ir Lietuvoje. Netoli Utenos rajone esančio Užpalių miestelio rasite Šeimyniškių atodangą su konglomerato uola, kas paliks neišdildomą įspūdį. Dirbtinės kilmės Šeiminyškių …

Daumantų atodanga
Lankytinos vietos

Daumantų atodanga

Koordinatės: 55.445323000000016, 24.985132000000004 Daumantų atodanga yra dešiniajame Šventosios upės slėnio šlaite, Anykščių raj. savidaldybėje. Tai unikali, tris geologinius sluoksnius atverianti atodanga. Jos apatinėje dalyje atsidengia viršutinio Devono smiltainis ir Neogeno periodo kvarcinio smėlo sluoksniai – …