Koordinatės: 55.1780251,23.8814198
Vieta: Pelėdnagių seniūnija, Kėdainių rajonas
Labūnavos dvaras – dvaras, buvęs Labūnavoje, dab. Pelėdnagių seniūnijoje, Kėdainių rajone. Iš buvusios dvaro sodybos išlikę du mūriniai, stilistinės architektūros bokštai.
Labūnavos dvarvietėje geriau žinomas ir matomas neogotikinis, raudonų keraminių plytų mūro, su dvišlaičiu stogu bokštas, stūksantis netoli plento 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai. Jis pažymėtas informacine lenta, šalia pastatytas stiebas su Lietuvos vėliava.
Šiek tiek istorijos
Labūnavos kaimas priklauso Pelėdnagių seniūnijai. Jis yra už 8 km į pietryčius nuo Kėdainių, prie kairiojo Nevėžio intako Barupės upelio. Labūnava pirmą kartą paminėta kryžiuočių kronikose 1364 m. Labūnavos dvaras žinomas nuo XVI amžiaus. Dvarvietė XIX amžiuje priklausė dvarininkams Zabieloms. Nuo seniausių laikų Labūnavos dvaro teritorijoje buvo išlikę bokštai su storomis 1 m storio sienomis ir 6 m aukščio mūro sienomis. Jų viduje buvo trijų aukštų patalpos. Išliko tik du Labūnavos dvaro mūriniai bokštai. Kulkų išraižytas vienišas bokštas mena žudynes: 1946 m. gruodžio 25 d. per kruvinas kautynes buvo nužudyti 11 partizanų, jų ryšininkai ir bokšte buvę jų šeimų nariai.
1946 m. gruodžio 24 d. vakarą pas čia gyvenusias Derbutų ir Šimkūnų šeimas švęsti Kalėdų atėjo 11 partizanų ir jų šeimos narių. Ryte bokštas buvo apsuptas. Nors susišaudymas tęsėsi penkias valandas, visi partizanai (išskyrus išdavikus), jų artimieji ir bokšte gyvenę vyrai buvo nukauti.