Lankytinos vietos Pažintiniai takai

Kurtuvos pažintinis takas

Koordinatės: 55.797843, 23.102683

Kurtuvėnų regioninis parkas – taigos miškais apaugęs kalvynas, išvagotas upių slėnių, pasipuošęs ežerais, pelkynais ir didžiausiais Lietuvos Svilės šaltiniais.

Kelionę siūlome pradėti nuo Pageluvio ežeryno – tai Paraudžių kalvagūbryje, šalia vienas kito telkšo daugiau kaip dešimt ežerėlių. Toks ežerų tankumas retas reiškinys Lietuvoje.

Per kelias valandas, keliaujant pažintiniais takais galima aplankyti ir pamatyti 10 ežerų: BijotėsGeluvosKurtuvos, Šermukšnyno, Raudoniuko, Barsukyno, Dubuko, Širvos. Juodežerio, Niaukos.

Kurtuvos pažintinis takas – 19,8 km ilgio. Aplankoma Vainagių, Pageluvio kalvynai, Kurtuvėnų dvaro sodyba, Kapos piliakalnis, Laisvučių daugiakamienė liepa ir klevas, Lietuvos šimtmečio ažuolynas, Jautmalkės gamtos mokykla, Napoleono pušis, Bijotės, Juodežerio, Geluvos, Barsukyno, Dubuko, Širvos, Kurtuvos ežerai, Pageluvio piliakalniai, Barsukyno ežeras, Zuikiškės ąžuolas ir liepa, Kurtuvėnų (Švedkapiai), Gumbučių senkapiai, Gyvasis žirgo muziejus.

Takai gana tvarkingi, tačiau tėvams su vaikučius vežimėliuose ar neįgaliesiems pilnai įveikti maršrutą bus sudėtinga. Yra keletas siauresnių vietų, kur sudėtinga pravažiuoti, taip pat yra kelios gana statmenos įkalnės.

Šio tako pradžią siūlytume pasirinkti arba nuo Geluvos ežero (čia prasideda Pageluvio mažasis ir didysis pažintiniai takai), kur yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė (norintys pasimaudyti gali persirengti paruoštose kabinose. Šalia didelis nušienauto žolyno plotas piknikams ar stovyklavietei.), arba nuo Kurtuvėnų dvaro sodybos (nuostabi, sutvarkyta aplinka, yra ir kemperiams skirta aikštelė, jei kas norės įsikurti vienai ar kelioms naktims).

Jums taip pat gali patikti