Pažintiniai takai

Akmenų ružos pažintinis takas Tytuvėnų regioniniame parke

Akmenų rūžos takas Tytuvėnų regioniniame parke

Tako ilgis: apie 1.3 km
Vieta: Kiaunorių miškas, Kelmės r.
Koordinatės: 55.688443, 23.192465

Akmenų rūžos (ruožo) pažintinis takas – tai neilgas Tytuvėnų regioniniame parke Užpelkių botaniniame zoologiniame draustinyje įrengtas takas. Šis pažintinis takas unikalus ne tik gamtine, net ir menine prasme.

Akmenų rūžos pažintinio tako ilgis apie 1,3 km.

Keliaudami Akenų rūžos pažintiniu taku pamatysite ledynmečiui traukiantis suformuotą akmenų ir molio bei smėlio pylimą, paviršiuje esančius įspūdingus riedulius. Vietiniai žmonės seniai žinojo, kad draustinio miškuose guli akmenų ruožai, nuo seno „rūžomis“ vadinami.

Tokios akmenų rūžos Užpelkių miške yra net keturios. Dvi iš jų tyrinėtos geologų, joms suteiktas gamtos paveldo objekto statusas. Tai „Tučkinės“ akmenų ruožas ir „Velniakelis“. Labai įdomus „Tučkinės“ akmenų ruožas, išraiškingas jos galas, kur rūža suformuoja glaustą kilpą.

Įdomiausia pažintinio tako dalis – skulptūrinės kompozicijos ir instaliacijos. Garsūs skulptoriai čia improvizavo akmenų tema. Akmenų rūžos pažintiniame take pamatysite Kęstučio Musteikio akmenis su ženklais, Kazio Venclovo skulptūrą „Svarelis“, Jono Gencevičiaus kompoziciją „Žemės daiktai“, Gintaro Mikolaičio „Mechanizmus“ ir kitas skulptūras.

Šalia tako įrengta automobilių stovėjimo aišktelė. Patogus priažiavimas.

Jums taip pat gali patikti