Pažintiniai takai

Lekėčių pažintinis takas

Lekėčių pažintis takas

Vieta: Lekėčiai, Šakių raj.
Koordinatės: 54.994243, 23.507682
Maršrutas: žiedinis
Ilgis: 4.2 km

Pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kuriuo reikia eiti prieš laikrodžio rodyklę. Lekėčių apylinkių miško takais ir keliukais nusidriekusio maršruto ilgis – 4 kilometrai. Šiek tiek klaidesnė tako dalis yra prieš pat gyvenvietę, kur tenka eiti siaurais miško takeliais.

Takas prasideda ir baigiasi šalia Lekėčių girininkijos. Be puikių pušynų su mėlynėmis, taip pat „sutiksite” siaurojo geležinkelio atkarpą, Didįjį šaltinį, partizanų kapus. Įrengti suolai poilsiui ir kita infrastruktūra.

Pradėti keliauti rekomenduojama dvejose vietose, kur stovi pažintinio tako schemos-stendai ir yra aikštelės transportui palikti – iš Lekėčių miestelio (už bažnyčios, Pušyno g. gale) arba nuo Lekėčių girininkijos Gamtos ir miškininkystės informacinio centro (pavažiavus kelis kilometrus nuo bažnyčios Mikytų kryptimi). Trasa sužymėta rodyklėmis, o pakeliui apie gamtą „pasakoja“ 11 informacinių stendų. Įdomu pasivaikščioti buvusio siaurojo geležinkelio pylimu, medžių viršūnėse pasidairyti paukščių lizdų ir darbščiųjų genių, gera atsigaivinti tyru šaltinio vandeniu.

Jums taip pat gali patikti