Pažintiniai takai

Karmazinų pažintinis takas

Karmazinų pažintinis takas Neries regioniniame parke
Karmazinų pažintinis takas Neries regioniniame parke

Kordinatės: 54.8159855,24.9678289
Tako ilgis: 7 km
Tipas: žiedinis

Tai 7 km ilgio maršrutas, skirtas pasivaikščioti, gėrėtis gamta, pailsėti, pažinti ir atrasti. Čia galite pajusti ramų gamtos gyvenimą, upės ir miško darną. Be to tai yra vienas vaizdingiausių Neries regioninio parko maršrutų.

Takas žiedinis, tad nieko nepraleisite nepriklausomai nuo to, nuo kur pradėsite savo žygį. Yra įrengtos trys automobilių stovėjimo aikštelės skirtingose pažintinio tako vietose. Tad automobilį tikrai rasite kur palikti.

Karmazinų pažintinis takas yra lyg gausybės ragas: čia stūkso didžiausias Vilniaus apylinkės pilkapynas, Neris išsilieja į plačiausią savo vagą parko teritorijoje, stūkso aukščiausias skardis su daugiausia laiptelių į jo viršūnę ir … galima rasti daugiausiai vietų išsikepti kepsnį. Jų šiame take – net penkios. Kiekvienoje ir poilsiaviečių įrengti stalai, suolai, laužavietės bei pavėsinės – pasisplėpti nuo permainingo ir ne visada draugiško lietuviško oro..

Bene gražiausia tako atkarpa Jūsų laukia palei Neries upę bei ant Velniakampio skardžio. Šis 60 metrų aukščio kalnas apylinknių gyventojų žinomas nuo seno – pasakojama, kad čia velniai ir raganos puotas keldavę. Šiandien čia zuja nebe mitologinės būtybės, o lankytojai. Mat nuo kalne įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria įstabios erdvės: lėtai vingiuojančios Neries kilpos ir katapus upės žaliuojančių miškų peizažas.


Maršrutą galite peržiūrėti žemėlapyje:

Jums taip pat gali patikti