Pažintiniai takai

Pėsčiųjų takas aplink Alnio ežerą

Alnio ežero takas

Maršrutas: žiedinis
Ilgis: ~10 km (jei nusukinėsite prie ežero pusiasalio prisidės ~1,2 km)
Danga: miško takeliai
Koordinatės: 55.263666,25.706872 (stovyklavietės koordinatės, Google maps iki jos nerodo tiesiogiai kelio, tad gavus pranešimą, kad jau atvykote dar pavažiuokite į priekį (jei važiuojate nuo Stirnių) ir kairėje pamatysite ženklą „Alnio stovyklavietė”. Toliau vadovaukitės miške esančiu ženklinimu)

Beveik 4 kilometrų ilgio Alnio ežeras – hidrografinis draustinis. Nors vidutinis gylis nesiekia net 6 m, giliausia vieta – 22 m. Aplink ežerą nėra nė vienos sodybos, ežerą supa statūs pušimis apaugę šlaitai, vietomis panašesni į parką nei į girią. Aplink ežerą yra geltona-žalia-geltona markiruote (taip pat yra ir naujas ženklinimas ) nužymėtas žiedinis pėsčiųjų maršrutas, todėl tikrai nenuklysite į šoną. Kelionę geriausia pradėti rytiniame ežero gale įrengtoje Alnio stovyklavietėje.

Tai puikus takas atsikvėpti nuo miesto šurmulio, nes visas takas eina tik miško takeliais. Jus džiugins vien tik miško ošimas, paukščių čiulbesys, nuostabūs miško kvapai. Miškas ganėtinai sausas, prie jo įrengta nemažai stovyklaviečių. Tad keliaujant rasti tinkamą vietą poilsiui, tikrai nebus sudėtinga.

Takeliai nėra lygūs, pilna iškilusių šaknų, kai kur smėlėta. Tad keliauti su vaikiškais vėžimeliais nebus patogu.

Jums taip pat gali patikti