Birštono / Nemuno kilpų apžvalgos bokštas pastatytas ant Škėvonių gūburio, tad pakilus 45 m. iki bokšto apžvalgos aikštelės, lankytojai iš tiesų atsiduria net 137 m. virš jūros lygio.

Viso bokšto aukštis siekia 51 metrą. Kylant į bokštą įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio būtų sunkoka. Tvirta metalinė bokšto konstrukcija dekoruota maumedžio plokštėmis, o trikampiai langeliai – tarsi raštai, naudojami medžio drožyboje. Bokštas – keturkampis lygiasienis su ažūriniu stogeliu tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių pilių bokštų formą ir siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra. Bokšto vieta buvo parinkta dar 1997 metais, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Nemuno kilpų regioninio parko planavimo schemą – pagrindinį dokumentą, nustatantį priemones šiai unikaliai teritorijai saugoti ir tvarkyti. Jau tada buvo svajojama apie apžvalgos bokštą, kur žmogus galės suprasti šios vietos kraštovaizdžio grožį ir išskirtinumą.

Priešais bokštą įrengta atokvėpio aikštelė ir stendas, kuriame galima susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko kraštovaizdžiu.

Vaizdas nuo apžvalgos aikštelės – https://youtu.be/_oygZVN28gI

Iki apžvalgos bokšto galima atvykti patogiai automobiliu iš dviejų pusių:

  • Važiuojant nuo Prienų artimesnis įvažiavimas ir stovėjimo aikštelė yra prie restorano „Seklytėlė“ arba nuo „Royal SPA residence“ viešbučio. Tuomet iki bokšto ves miško apsuptyje įrengtas takelis su laipteliais.
  • Jei esate su vaikiškais vežimėliais, patogesnis atvykimas būtų iš kitos pusės (nuo stovėjimo aikštelės iki apžvalgos bokšto bus 0,8 km), pro gyvenvietę – https://goo.gl/maps/BmyFkniDU9gEQpWk9

Birštonas, Koordinatės: 54.603498, 24.012873

Parengta pagal gamtosparkai.lt

Jums taip pat gali patikti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *